Mutlu Yıllar...

Mutlu Yıllar...

Mutlu Yıllar...

Oluşturulma Tarihi: 01-01-2018 07:44:44

Mutlu Yıllar;

     Dünyanın her tarafında ülkemizin her noktasında silahlar gitsin, barış gelsin. Barışı, özgürlüğü, demokrasiyi, insan haklarını bireyin mutluluğunu, kültürlerin barış içerisinde yaşaması yeni yılda en büyük temennimizdir. Ben istiyorum ki Şişlili evlatlarımız yeni yıla nasıl giriyorsa, Cizre’deki çocuklarımızda yeni yıla aynı şekilde girsin. Ben arzu ediyorum ki Şişlinin her noktasında okullarımızı nasıl bir noktaya taşıdıysak, Cizre’deki okullarımızda aynı noktada olsun. Cizre’deki evlatlarımızda, bu güzel okulumuzu da Şişli ile buluşturuyoruz. Şişlinin sevgi köprüsü Cizre’deki İnci İlköğretim okulumuzda ve bu güzel köyümüzde artık çocuklarımızla beraber olacak. Bu evlatlarımızı da inşallah mayıs ayı içerisinde İstanbul’a, Şişlimize alacağız ve onları en güzel şekilde ağırlayacağız. Cizre’den ülkemin her noktasındaki bütün yurttaşlarıma mutlu yıllar diliyorum. Çocuklarımızın yüzü her noktada gülsün. Çocuklarımızın yüzü Trabzon’da, Rize’de, Cizre’de, Silopi’de, Mardin’de, Mazıdağın’da, Nusaybin’de de gülsün. Şişli’de, Bakırköy’de, Esenlerde de gülsün. Çocuklarımızın belki renkleri farklı olabilir ama gülüşleri aynı. Çocuklarımız yeni yılda çok güzel bir şekilde gülsün. Bizlerde çocuklarımızın gülmesi için hep seferber olalım. Çocuk dünyanın neresinde olursa olsun. Hangi kültürden, hangi mezhepten, hangi inançtan olursa olsun, çocuklar bizim evlatlarımız ve çocuklar demokratik dünyanın geleceği. Çocuklarımızın yüzünün gülmesi için burada hep beraberiz”
    ”Arkamızda gördüğümüz köy bir Suriye köyü. En büyük arzumuz Suriye’de de dünyanın her noktasında barış olsun silahlar gitsin ve mutlaka barış gelsin. Barışın olduğu yerde huzur, güzellik, enerji vardır. Suriye’de yaşayanlarda, Türkiye’de yaşayanlarda. Dünyanın her noktasında yaşayan bütün yurttaşlarımızın kalbinde ve yüreğinde Barış olmalı. Suriyeli ananında gözyaşları var, dünyanın her noktasında yaşayan annelerinde gözyaşları aynı. Analar asla ve asla üzülmesin. Analar ağlamasın, anaların gözyaşları olmasın. O nedenle yeni yıla girerken temennimiz bireyler mutlu olsun. Toplum mutlu olsun, kültür mozaikleri mutlu olsun. Herkes kendi kültürünü, geleneklerini özgür bir şekilde yaşasın ama başkasının kültürüne, başkasının anlayışını da mutlaka saygı göstersin.

Yeni yılda barışı arzu ediyoruz, özgürlüğü arzu ediyoruz, demokrasiyi arzu ediyoruz, bireyin mutluluğunu arzu ediyoruz ve yeni yılda dünyanın her noktasında Barış olmasını arzu ediyoruz.

Video İçin(https://www.youtube.com/watch?v=C67fwGhmEOw)
(Şırnak-Cizre/Aralık 2018)

Site creation & technology by Baytemizel