Partimin 92. kuruluş yıl dönümünü kutlarım

Partimin 92. kuruluş yıl dönümünü kutlarım

Partimin 92. kuruluş yıl dönümünü kutlarım

Oluşturulma Tarihi: 18-01-2017 14:16:36

9 EYLÜL

Bu gün 9 Eylül, Dokuz Eylül’ler ulusumuz için onurla anacağımız, sonsuza kadar daima hatırlayacağımız gurur günleri olarak tarihe geçmiştir.

Kurtuluş savaşımızı zafere ulaştıran, bağımsızlık ve özgürlüğü karakter edinmiş muzaffer komutanların, amansız ve bitirici savaşı 26 Ağustos 1922 günü büyük taarruzla başlamış, 9 Eylül 1922 günü gaziler ordusu bağımsızlık ve özgürlüğün sembolü olan İzmir’e varmışlardı.

 

Dokuz Eylül Güzel İzmir’in özgürlüğe kavuştuğu gündür. 
Özgürlük ve bağımsızlığın yönetim biçimi olan demokratik, laik cumhuriyetten bu güne kadar ödün vermeyen bütün İzmirli yurttaşlarımı en yürekten duygularla kutluyorum. Özgürlük size yakışıyor. 9 Eylül kurtuluş gününüz kutlu olsun.

 

Bu gün 9 Eylül, İzmir’in kurtuluş günü. 
İzmir’in kurtuluşundan tam bir yıl sonra, yine 9 Eylül….
Bu defa bir başka dev’in kuruluş günü.

 

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün benim iki büyük eserimden birisi diye söz ettiği “Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluş günü.

Siyasi yaşamım boyunca üyeliğimden, delegeliğime, belediye başkanlığımdan, Milletvekilliğime kadar uzanan ve her kademesinde onurla ve gururla görev yaptığım partimin 92. kuruluş yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kurucular olmak üzere bu gün aramızda olmayan bütün partililerimizin manevi huzurunda minnet ve şükran duygularımı ifade ediyorum.

 

Cumhuriyet Halk Partisinin varoluş sebebi, Demokratik, Laik Türkiye Cumhuriyetini sonsuza kadar yaşatmaktır. Türkiye’yi yeniden aydınlığa çıkaracak olan iktidar özlemi içinde, partimize daima inanan, bu günlere taşıyan, üreten, ter akıtan, emek veren bütün partili arkadaşlarımın 9 Eylül kuruluş gününü kutluyorum.

 


Mustafa SARIGÜL

 

Mustafa Sarıgül

“Toprağı sadık yari" sayan #AşıkVeysel ‘i anarken "Dünya'da sevginin hakim olması" dileğimle. #Nevruz bayramı kutlu olsun.

Mustafa Sarıgül

"Bam Teli'miz" #TayfunTalipoğlu mekanın cennet olsun

Mustafa Sarıgül

18 Mart #Çanakkale savaşlarında şehit düşen yüz binlerce askerimizi bir kez daha saygıyla anıyor, aziz ruhları önünde minnet ve şükranla eği...

Site creation & technology by Baytemizel